ByKama - Seviye 1 Eğitimi

ByKama - Seviye 1 Eğitimi


Seviye 1 – Derdim Bana Derman İmiş
 
Bedenimiz bize sunulmuş muhteşem bir armağan. Doğanın, canlı hayatın en mükemmel, en karmaşık ve en ileri seviyedeki uzantısı ya da parçası diyebiliriz. Öyle bir organizma ki; onunla nefes alıyor, hareket ediyor, dünyayı algılıyor, düşünüyor, hissediyor, üzülüp seviniyor, öğreniyor, üretiyor, kısacası yaşıyoruz.

Bedenimizi tanıyıp doğanın bir parçası olduğu bilinciyle yaşamımızı düzenlediğimizde, o da bizi sağlıklı ve mutlu bir yaşamla ödüllendirecektir. Ona kötü davrandığımızda ise tıpkı doğa gibi bizi hastalıklarla, ağrılarla, sakatlıklarla cezalandıracaktır.

İnsan hastalığa yakalandığında paniğe kapılıyor, morali düşüyor, çare bulmaya çalışıyor. Hastalığın kötü bir şey olduğuna inanıyor. Hal bu ki, ortaya çıkan bu sağlık problemi kişinin can kurtarıcısıdır, dermanıdır.
Hastalığı bir uyarı olarak ele aldığımızda, kendimizi, bedenimizi, doğamızı yakından tanımak ve hayatımızı yeniden düzenlemek ihtiyacını duyar ve bu yolda ilerlersek yepyeni bir dünyaya açılabiliriz.
Bir yandan bedenimizin iyileştirme mekanizmasını aktifleştirirken, bir yandan duygusal arınma egzersizleriyle arınarak hastalıklarımızdan kurtuluruz. Bedenimizi ve kendimizi derinden tanıyarak hastalığı ya da sorunu tamamen ortadan kaldırabiliriz.

Seminer boyunca uygulanan egzersizler, jimnastikler, meditasyonlar ve ritüeller bedenimizin sağlığını korumaya, hastalıklarımızdan kurtulmaya, doğamızı tanımaya yöneliktir. Bunlar uygulaması kolay ve son derece etkilidir. Tüm egzersizler hastalığı iyileştirmeye destek sağlayan seçilmiş müziklerle yapılmaktadır.

bykama izmit  kişisel gelişim eğitimi izmit  kişisel gelişim eğitimi kocaeli  bykama kocaeli  kişisel gelişim eğitimi gebze  kişisel gelişim eğitimi sakarya  bykama sakarya  kişisel gelişim semineri izmit  kişisel gelişim semineri kocaeli